Bilgi Teknolojileri, Haber

İş Analistleri İçin Özel Platform: btisanalisti.com

Sizleri kurucusu olduğum yeni bir projeden haberdar etmek istiyorum. 7 Şubat’ta açılacağını sosyal medya hesaplarımızdan duyurduğumuz İnfopik Akademi üzerinde çalışırken araya bir platform daha sıkıştırmış olduk. 🙂

BT (Bilgi Teknolojileri) alanında iş analisti rolünde çalışan BT İş Analistleri başta olmak üzere sistem analistleri, proje analistleri ve hatta test mühendisleri için özel bir içerik ve topluluk platformu oluşturduk: BT İşAnalisti. Bu arada BTİşAnalisti.com’a üye olmak için bu rollerde çalışan olmak zorunlu değil. Site bu alanlarla ilgili herkese açık durumda. Bu açıdan yukarıda saydığım rollerle ilgilenen herkese biran önce kişisel sayfalarını oluşturmalarını tavsiye ediyorum. Ek olarak, aşağıda detaylarını vereceğim projenin arka planını öğrenmek isteyenler BTİşAnalisti.com’da yer alan BT İşAnalisti Açıldı yazımı da okuyabilirler.

İş Analisti: İşi Bilen Teknik İnsan

Uygulama (Yazılım) geliştirme yaşam döngüsü içerisinde iş analizi yapmakla görevli iş analistleri için bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, iş analistliği bazında uluslararası standartların yakından takip edildiği ve çeşitli makalelerin yer aldığı bir topluluk sitesi olma yolunda btisanalisti.com‘u geliştirmekteyiz. Günümüzün teknolojik şirketlerinde her geçen gün önemi ve sorumlulukları artan iş analistleri için Türkçe bir kaynak sitesi yaratmak, deneyimli iş analistlerine olduğu kadar, iş analistliği mesleğini yakından tanımak adına üniversite öğrencilerine de önemli  fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Çevrenizi genişletin: Türkiye’nin En İyi İş Analistleri

BTİşAnalisti.com’dan en iyi şekilde yararlanabilmek için öncelikle hemen buradan üye olmanızı öneririm. BTİşAnalisti.com özel bir topluluk sitesi olduğu için sadece üyelerinin erişebildiği özel alanlara da sahip. Örneğin Ofis ve İş İlanları gibi sayfalara erişebilmek için üye olmanız gerekiyor. Topluluktaki yerinizi almak istiyorsanız ziyaretçi gibi davranmaktan vazgeçmelisiniz. 🙂

Türkiye’deki iş analistleri topluluğunu yarattığımızda iş analistleri arasında bir network oluşmuş olacak ve mesleki bir çevre edinmek çok daha kolay olacak. btisanalisti.com’da sektördeki diğer iş analistleri ile birlikte iletişime geçebilir ve deneyimli iş analistlerinin makalelerini takip edebilirsiniz.

İş analistlerine özel iş fırsatları

Mesleki bilgi ve deneyim paylaşımını daha efektif hale getirebilmek adına oluşturduğumuz topluluk sitesi ile aynı zamanda kariyerinizi sadece iş analistlerine özel bir ortamda yönetmek de mümkün olmakta. Sadece iş analistlerine özel iş ilanlarına erişerek, hiçbir kariyer fırsatını da kaçırmamış olacaksınız.

Kişisel markanızı geliştirme fırsatı

BTİşAnalisti.com’a üye olduktan sonra profil bilgilerinizi doldurduktan sonra kişisel sayfanızda profilinizi oluşturarak, kariyer durumunuzu efektif bir şekilde ağınızdaki arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz ve bir iş analisti olarak Google’daki varlığınız ve bilinirliğinizi de artırıp, kişisel markanızı geliştirmiş olacaksınız.

Sizin Görüşünüz: