Alışveriş, İnfografik

En Lüks Arabalar

Dünyanın en pahalı ve lüks arabaları, özellikleri göz önünde bulundurulduğunda en lüks arabalar şu şekildedir.

1. Maybach Exelero:

8 milyon dolar değerinde olan bu araba oldukça büyük bir kapasiteye sahip. 5,852 lbs’de bu araç diğer spor arabalardan en az 1 ton daha ağır gelmektedir. Fulda lastik üreticisi tarafından üretilen tekerlekleri ultra lüks bir performans sergilemektedir.

2. Koenigsegg Trevita:

2,21 milyon dolar değerinde olan bu araba özel yapım navigasyon ve eğlence sistemi ile donatılmıştır. Zikzak hareket özelliği karbon fiber kasa tarafından ortaya çıkarılmıştır.

3. Pagani Zonda Cinque Roadster:

1,8 milyon dolar değerinde olan bu araba Pagani Dericilik tarafından yapılmış karbon fiber yarış koltuklarına sahiptir. Bu araç için özel olarak yapılmış karbon titanyum iskelet aracı oldukça güçlü yapmaktadır.

4. Bugatti Veyron Eb 16.4:

1,7 milyon dolar değerinde olan bu araba 250 mph hızda sahip olduğu Burmester stereo müzik çalar ile hiçbir titreşimi kaçırmamaktadır. Hidrolik sistemi sayesinde yüksek hızlarda da standart bir sürüş keyfi yaşatmaktadır.

5. Lamborghini Reverton:

Bu araba 1,56 milyon değerindedir. Bi-Xenon ışıkları, ısıya dayanıklı LED gösterge lambası sayesinde harika bir görüş açısı sağlamaktadır. Sıvı kristal ekran yapısı iki adet bilgi gösteri ekranı imkanı sunmaktadır.

Dünya genelinde ünlülere bakıldığında Simon Cowell’in ve Tom Cruise’un Bugatti Veyron aracını kullanıkları görülmektedir.

Koleksiyon bazında bakıldığında;

  • Jerry Seinfeld 45’in üzerinde Porsche marka arabasıyla oldukça kapsamlı bir araba koleksiyonu sahibidir.
  • Missy Eliot Aston Martini, Lamborghini marka arabalara sahiptir.
  • Jay Leno’ya baktığımızda 6 adet Jaguar, Tesla Roadster gibi arabaların koleksiyonunu yaptığı görülmektedir.

En çok hayal edilen arabalar ve onları kullanma şansını yakalayabilen kişilerden bazıları bu şekildedir. Özellikle 250 mph’yi geçen hızlarda araba kullanmayı hayal edenlerdenseniz bu arabalar aklınızı başınızdan alabilir.

dunyanin-en-pahali-arabasi

Sizin Görüşünüz: