Hakkımızda

infopik-cover

İnfopik, Aralık 2011’de Erman Akdeniz tarafında kurulmuştur. Türkiye’de infografik kavramının yabancı olunduğu bir dönemde her kategoriden infografiklerin yazarlarca analiz edildiği İnfopik’te yazarların özgün analiz ve değerlendirmeleriyle paylaşılan infografikler kısa sürede binlerce ziyaretçiye ulaşmıştır. İnfopik bu içerik konsepti ile Türkiye’de ilk olduğu gibi infografik kavramının öğrenilmesi ve infografiklerin sevilmesinde de öncü rol oynamıştır.

Özgün içeriği araştırma verileriyle zenginleştirir, infografik ile süsleriz. – İnfopik (2011)

İnfopik 2014 yılında içerik politikasında değişikliğe giderek sadece infografik analiz konseptini terk ederek, içerik zenginliğini artırmış ve bünyesine yeni yazarlar katılmıştır. İnfopik’te konusunda profesyonel yazarların yazılarının yanı sıra, kampüs etkinlikleri sayfasında üniversite kulüplerinin yayımladığı içerik ve etkinlik haberlerini de kaynağından okuyabilirsiniz. Ocak 2015 itibari ile İnfopik kapılarını üniversite kulüplerine açarak, ziyaretçilerine kampüs etkinliklerini kaynağından, yani doğrudan kulüplerden öğrenme olanağı veriyor. Üniversite kulüpleri etkinlik duyuruları ve diğer içeriklerini İnfopik’te paylaşabiliyor. Siz de kendi kulübünüzün etkinlik ve içeriklerini duyurmak isterseniz kulüp başvurusu sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ocak 2016’da üniversite öğrencileri, yeni mezun ve genç profesyonellere yönelik geliştirilen İnfopik Akademi projesi ile İnfopik, üniversite çağındaki gençlerin iş hayatına tam donanımlı hazırlanabilmelerine yardımcı olmayı, üniversite ve iş dünyası arasında köprü kurmayı hedeflemiştir.

Biz Kimiz?

İnfopik ekibi olarak bizlerin bazı ortak yönleri vardır. Siz de bizim gibi iseniz veya bu yönde kendinizi geliştirmek isterseniz bize katılın ve birlikte yazalım.

Araştırmak, sormak ve öğrenmekten hiç vazgeçmemek bizim karakterimiz. Daima en iyisine ulaşma hedefi ancak sevdiğiniz şeyi yaptığınızda mümkün olabilir.

Biz sevdiğimiz işi yapıyoruz.

İnfopik’te bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bilgiye ulaşmak için çabalamak önemlidir ancak kişi öğrendiklerini paylaşmaktan korkmamalı.

Biz paylaşmayı çok seviyoruz.

İnfopik bir haber sitesi değildir. Haber değil; bilgi, yorum ve deneyim paylaşıyoruz.

Biz analiz etmeyi çok seviyoruz.

İnfopik bilgi paylaşımının sınırsız olduğu bir sosyal ortamdır.

Biz sosyal olmayı ve etkileşim kurmayı çok seviyoruz.