İçerik Alıntı Şartları

İnfopik.com üzerinde okuduğunuz her içerik, yazarlarımızın özverisi ile İnfopik.com için hazırlamış olduğu özgün içeriklerdir. Bununla birlikte biz, içeriklerimizin ve dolayısıyla bilginin, internet ekosisteminde yer alan her kullanıcıya özgürce ulaşabilmesini ve paylaşılabilmesini desteklemekteyiz.

Ciddi emek harcanarak hazırlanan içeriklerimizi aşağıdaki kurallara uymak kaydı ile başka bir sitede yayımlayabilirsiniz.

Alıntı ve Yeniden Kullanım Kuralları

1. İlgili yazı, haber, etkinlik veya içerik olduğu gibi alınmalı ve yazı başlığı ile yazı içinde asla değişiklik yapılmamalıdır.

2. Yazının altına kaynak ifadesi ile yazar adı ve yazı başlığı eklenerek, yazının başlığına orijinal yazıya doğrudan bağlantı verilmelidir. Aşağıda bunun için bir örnek görebilirsiniz.

Kaynak: Erman Akdeniz – Özgün İçerik Üretmenin Maliyeti Nedir?

Not 1: Bu kurallara uyulmadan, içerik kopyalanıp bir sitede paylaşıldığında içerik hırsızlığı yapılmış sayılmaktadır ve bu etik olmayan bir davranıştır.

Not 2: İnfopik.com içeriklerinin başka bir sitede yukarıdaki kurallara uyulmadan kopyalandığını gördüğünüzde lütfen bunu bize iletişim sayfasından bildirin, özgün içeriğe sahip çıkın.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.