Yarışmalar

IEEE BuildUp Oyun Geliştirme Günleri İzmir’de

7’den 70’e her yaştan insanın ortak yapabileceği nadir şeylerden biri de oyun oynamak. Her geçen gün oyunlara erişebilirlik artarken, oyun oynayan kitle de giderek büyüyor. Özellikle akıllı telefonlarımızla her an erişebildiğimiz mobil oyunlarla birlikte oyun sektörü yeni bir boyut kazandı. Öyle ki hem ciddi bir pazar oluşurken hem de geliştiriciler için yeni ve alternatif bir alan doğmuş oldu: Oyun geliştiricisi.

Oyun sektörü büyüyor. Kitleleri bağımlı yapacak oyunu geliştirdiğinizde ise muazzam paralar kazanabilirsiniz. hatırlayın son derece basit özellikleri olan Flappy Bird ile geliştiricisi Dong Nguyen sadece oyundaki reklamlardan günde 50 bin dolar kazanabilmişti. Özetle işin sırrı harika teknik özelliklere sahip bir oyundan öte önce oynanabilen bir oyun yapmakta yatıyor.

Ülkemizde de mobil oyun sektörü yavaş da olsa gelişiyor. Yerli oyun geliştiren şirketler ve oyunları uygulama marketlerinde kendilerini gösterseler de global ölçekli bir oyunumuz henüz yok. Bu da demek oluyor kioyun sektörüğnün önünde harika fırsatlar var. Öyleyse oyun geliştirelim ve oyun geliştirenleri de destekleyelim. 😉

İYTE IEEE kulübü ev sahipliği ve TTNET ana sponsorluğunda, oyun geliştirmeye ilgi duyan ve bu alanda ilerlemek isteyen oyun geliştiriciler için harika bir fırsat sunuluyor. Geliştiricilerin 48 saatte oyun geliştirmeye çalışarak yarışacağı  BuildUp Game Jam’e katılabilmeniz için 3 kişililk bir takımınız olması  ve elbette buradan başvurunu yapmış olmanız gerekiyor.

İnfopik’in medya sponsoru olarak desteklediği BuildUp Oyun Geliştirme Günleri 9-10-11 Mayıs 2014 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleşecek. Oyun geliştiren herkesin katılabildiği bu yarışmaya muhakkak katılmanızı öneririm. Özellikle ülkemizde nadir yapılan oyun geliştirme yarışmalarını göz önüne aldığımızda BuildUp’ın İzmir’de yine adından söz ettireceğine eminim.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bülteni inceleyebilirsiniz. Şimdiden tüm takımlara başarılar!

Oyun Geliştiricileri İzmir’de Buluşuyor!

TTNET Ana Sponsorluğu’nda 9-10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleşecek IEEE BuildUp Oyun Geliştirme Günleri‘ne sayılı günler kaldı!

İçeriğini 48 saatlik bir oyun geliştirme maratonu ve paralelinde oyun sektörü hakkında seminerler ve workshopların oluşturacağı BuildUp 2014, bağımsız oyun geliştiricilerini ve sektörü buluşturacak, bilgi paylaşımına ve gelişime açık bir platform oluşturacak. “Oyun sektöründe başarıya götüren basamakları tırmanmaya hazır mısın? 48 saatte takımınla neler yapabileceğini göster!”sloganıyla yola çıkan BuildUp ekibi organizasyona hazır.

Başvurmak için : buildup.iyte.edu.tr/basvur linkini kullanabilirsiniz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için,

Web Sitesi : buildup.iyte.edu.tr

Doged-BuildUp-2015

Sizin Görüşünüz: