Bilgi Teknolojileri, Dijital Dünya, İnfografik, İnsan Kaynakları

İnfografik İş İlanları Geliyor

Daha önce okudunuz mu bilmiyorum ancak İnfopik’in yola çıkış hikayesinde infografik kavramı baş roldedir. Eğer okumak isterseniz hakkımızda bölümünü inceleyebilirsiniz. İnfografikleri seviyoruz. Teknolojinin ve günümüz insanının beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda, bilginin gücünü ve tasarımın cazibesini bir arada sunan infografiklere deneyimlerimizi ve analizlerimizi ekleyince ortaya güzel hazırlanmış, kaliteli bir içerik çıkardığımızı düşünüyorum. İnfopik’teki her içerikte bu harmoniyi yakalamaya gayret gösteriyoruz.

İnfografikler son 1-2 yıldır popülerliğini artırdı. Bunda elbete sosyal medyanın da payı büyük oldu. Özellikle yabancı birçok sosyal medya blogu, yoğun olarak hazırlanan sosyal medya ile ilgili infografikler paylaştıkça yerelde de infografik kavramı popülerliğini artırmaya başlamıştı. Şimdilerde ise bu popülerlik her geçen gün şirketlerde de yayılıyor. İnfografik uçsuz bucaksız her konuda hazırlanabilir ve birçok amaç için kullanılabilir. Bunlardan en yaygın olanı, infografiklerin viral gücünün de etkisiyle marka bilinirliğini artırma amacı. Marka bilinirliğini artırmak infografiklerin ortak özellikleri ancak her geçen gün bunun uygulama alanları farklılık göstermekte.

Yaratıcı özgeçmiş örnekleri arasında  mutlaka bir infogafik cv de yer almakta. Ayrıca henüz ülkemizde örneğini göremesek de interaktif hazırlanan infografik cvler ve hatta video infografik cvler de hazırlanmakta. Artık her şey yapılabilir durumda ve tek gereken şey hayal gücü! Adaylardan yaratıcı, sıradan olmayan cvler bekleyen İnsan Kaynakları Uzmanları aynı şekilde kendileri de yaratıcı ve sıradan olmayan iş ilanlarıyla adayları etkilemeye ve biraz da pazarlama çalışması yapmaya başladılar. İnsan kaynakları da bir şirketin dışa açılan bir organıdır ve muhakkak bu birimin de bir pazarlama yaklaşımına ihtiyacı vardır. Bu arada daha önce Selin’in yazmış olduğu yaratıcı cv hazırlama ile ilgili yazısına da bakmanızı öneririm.

Yaratıcı iş ilanları için olmazsa olmaz, tasarımın şık olması ve ilan metninin etkileyici olması. İşte artık bu hizmete en uygun araçlardan biri de infografikler. Yakın zamanda ülkemizde de şirketlerin infografik şeklinde hazırlanmış yaratıcı iş ilanları göreceğimize eminim.

Aşağıda bir İş Analisti ilanı yer almakta. Benim de bir iş analisti olarak ilgimi çekmedi değil. Hem şirketin yan haklarından ve eğitim ortamından söz ederken, aynı zamanda bir iş analistinin sorumlulukları ve görev tanımına da yer verilmiş. Ayrıca infografiğin altında yer alan QR kod ile de teknolojinin sınırları zorlanmış diyebiliriz. Dijital dünya dönmeye devam edecek!

Bu arada, bu yazıya iş analistliği hakkında bilgi almak için geldiyseniz, daha önce iş analistliği hakkında blogumda yazdığım yazıları iş analisti başlığı altında inceleyebilirsiniz. 😉

it-business-technology-analyst

Sizin Görüşünüz: