Etkinlikler

İnfopik Sponsorluğunda İnteraktif Kariyer Zirvesi: İKAZ

İBB Gençlik Merkezi gençleri uyararak onların kariyer yolunda karar verebilmesinde yardımcı olmak istiyor. Üstelik İKAZ’a katılabilmek için üniversite öğrencisi olmanız da şart değil. Kendisini geliştirmek isteyen herkes gidebilir.

Eğitimler arasında yer alan Uygulamalı Takım Çalışması sıradanlaşmış eğitimlerin oldukça dışında görünüyor. Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz 7 farklı sektör paneli ve 7 farklı eğitim konusuyla İKAZ gençlerde farkındalık yaratmak niyetinde. Bunun yanında staj olanakları ve yeni bağlantılar da yanınıza kâr kalabilir. İnfopik olarak sponsoru olduğumuz bu etkinliğin başvurularını kaçırmayın! 🙂

İnteraktif Kariyer Zirvesi (İKAZ), üniversiteli gençleri 4-5 Mayıs’ta Haliç Kongre Merkezi’ne bekliyor!

Türkiye ve dünya gündemini yakından takip eden, özellikle çalışmayı hedeflediği sektördeki firmaları ve bu firmaların yaptıkları çalışmaları bilen, yenilikçi ve girişimci ruha sahip olan üniversite öğrencileri etkinliğimizin hedef kitlesini oluşturmaktadır.

İKAZ’ın amacı, üniversiteli gençlerin yetkinliklerinin farkına varmasını sağlamak, onları, kariyer maceralarına en iyi şekilde yönlendirmek ve mümkün olduğunca istediği sektörlerde en iyi firmalarla staj yapmalarını sağlamaktır.

İKAZ 2013, bu yıl ilki düzenlenecek olup, her yıl devam etmesi hedeflenmektedir. Sizlerin ilgisini ve desteğini kazanmak adına, yoğun çalışmalar neticesinde birçok çalışma sektörüne ithaf eden kapsamlı bir program hazırlanmıştır. Program iki gün sürecek olup, 7 ayrı panel ve çeşitli eğitimlerle zirvenin amacını gerçekleştirecektir. Paneller; Markalaşma, Lojistik, İnşaat&Enerji, Bankacılık&Finans, Telekomünikasyon, Nanoteknoloji, Otomotiv olup, sektöründe lider şirketlerin üst düzey yöneticilerinin ve başarılı bilim adamlarının katılımıyla gerçekleştirilecektir. Böylece katılımcılar, istedikleri alanda kendilerini geliştirebilecek ve lider şirketlerde staj yapma imkanını bulacaklardır.

Markalaşma Panelinde, markalaşan ve pazarlama stratejileri ile her geçen gün daha da büyüyen firmaların pazarlama ve sürdürülebilir rekabet için önem verdikleri çalışmaları;
Otomotiv Panelinde, Türkiye’nin 2023 yılında otomotiv sektöründe dünyadaki yeri ve pazar payını; Bankacılık&Finans Panelinde, globalleşen dünyada yeni bankacılık trendlerini;
Telekomünikasyon Panelinde, teknolojik gelişmelerdeki son durumu;
İnşaat Panelinde, sürdürülebilir enerji tasarruflu akıllı binalar ve kentsel dönüşümü;
Nanoteknoloji Panelinde, teknolojinin nano ayağındaki son trendlerini;
Lojistik Panelinde, sektördeki son gelişmeleri ve fırsatları dinleyecek, gençlerin ilgi alanlarındaki sektörleri daha iyi tanımaları sağlanacaktır.

İKAZ bu panellerle yetinmeyerek, birbirinden değerli 7 eğitmenin verecekleri eğitimlerle sizleri aydınlatmayı hedeflemektedir. Eğitimler; etkin iletişim ve güç duruşu, mücadele ruhu ve liderlik, iş ararken fark yarat, hayret etme gayret et, kariyer ve gelecek planlaması, kişilik testleri ve kariyer süreci, uygulamalı takım çalışması başlıkları altında siz değerli gençlere sunulacaktır.

Böyle çok yönlü bir etkinlikte kendinizi görmek ister misiniz?
Cevabınız evetse 4-5 Mayıs’ta sizi de aramıza bekliyoruz.

interaktif-kariyer-zirvesi-ikaz

Sizin Görüşünüz: