Haber

İnfopik’in Arayüz Tasarımı Yenilendi!

Birkaç gün önce İnfopik’i yeni arayüzüyle kavuşturduk. Bu yazıda yeni arayüzün yeni hangi özellikleri getirdiğini ve sizlerin bunlardan nasıl yararlanacağınızı anlatırken aynı zamanda uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız yeni yapımız hakkında da bilgi vermek istiyorum. Yani sadece arayüzü değiştirmekle kalmıyoruz.

Yayına başladığımız Aralık 2011’den beri aynı arayüz ile yolumuza devam ediyorduk. Okuyucularımızdan gelen talep ve önerilerin yoğunlaşması ile bizim geleceğe yönelik planlarımıza bağlı olarak ortaya çıkan teknik, fonksiyonel ve sayfa tasarımı gibi temel ihtiyaçlarımız kendini göstermeye başlayınca artık değişim zamanı geldi dedik ve yenilendik!

Hem de ne yenilenme. 🙂

Görselin gücü ortaya çıksın!

Ön yüzde sizlerin fark etmesini istediğimiz bazı yenilikler var. Kısaca bunlardan bahsedeceğim. Ancak bundan sonrası size kalmış, İnfopik’in yeni halini doya doya keşfedin!

Okuyucuya içeriklerden faydalanırken daha kullanışlı, ferah ve modern bir ortam yaratabilmeyi öncelikli olarak hedefledik. Bunları sağladıktan sonra da bizim için vazgeçilmez olan, görselliğin gücünü ortaya çıkarmamız gerektiğinin farkındaydık. İşte bunun sonucu olarak anasayfada 1’i büyük 4’ü küçük olmak üzere 5 banner post ile karşılaşıyorsunuz. Sadece bununla da kalmayıp, neredeyse her alanda içeriklerin görselleriyle birlikte sunulduğunu göreceksiniz. Öyle ki İnfopik logosunun olduğu üst menüyü de çok seveceğinizi ve kullanacağınızı düşünüyoruz. 😉

Daha çok içerik, daha çok haber!

Üst menünün hemen altında akan sıcak haberler alanı ile İnfopik’te haber içeriklerinin daha da artacağının bir işaretini veriyoruz. Özellikle üniversite öğrencileri ve genç profesyonellere yönelik etkinlik ve girişimciler için düzenlenen yarışma haberleri artık daha çok yer alacak.

İçeriğimiz artık daha geniş bir alanda yer alıyor ve bu sayede infografik içeren yazılarımızda infografikleri daha büyük ve net görüntüleyebilmek mümkün oldu. Buna bağlı olarak video ve diğer görselleri de artık daha geniş formatta sizlere sunabiliyoruz.

Sepetinizde (henüz) ürün yok mu?

İnfopik’te sadece tasarıma yönelik değişiklik yok demiştim. Şimdi dikkatinizi mutlaka çekmiştir; çekmediyse dikkatinizi hemen sağ üst köşedeki alışveriş sepetine çekeyim. İnfopik gibi bir içerik sitesinde alışveriş sepetinin ne ilgisi var diyebilirsiniz ve merak edebilirsiniz.Detayına şimdi burada girmeyeceğim ancak şunu söylemeliyim ki çok yakında alışveriş sepeti, ekleyeceğiniz ürün ve hizmetler ile dolacak! Bunun için biraz beklemniz gerekecek ama buna değeceğinden şüpheniz olmasın. Nasıl, şaşırdınız değil mi? 🙂

İnfopik’e soru cevap sayfası geliyor!

İnfopik’te etkileşimi ve iletişimi artıralım istiyoruz. Birbiriyle konuşabilen, bilgi alışverişinde bulunan, paylaştıkça daha çok öğrenn özel bir kitlenin oluşacağına şüphemiz yok. Paylaşalım hem de hiç olmadığı kadar! Bunun için kısa bir süre sonra soru cevap sayfamızı da devreye almış olacağız. İnfopik’te sizlerin ve yazarlarımızın yani hepimizin yer alacağı bir ortam güzel olmaz mı?

Bütün bu gelişmelerden sonra İnfopik’te sadece arayüzün yenilenmediğini, aynı zamanda birçok gelişmenin de yaşanacağını görüyorsunuz. Biz çok heyecanlıyız! Evet çünkü; aslına bakarsanız yeni arayüzü henüz tam anlamıyla son haline getirmedik. Heyecanla, biran önce yeni görünüme kavuşmak adına tüm ayarlamalarının bitmesini bekleyemeden yeni arayüzü devreye almış olduk. Yani daha bunlarla bitmedi; daha da güzel bir görünüme kavuşacağız!

Sonuç olarak İnfopik, size daha iyi hizmet edebilmek için yenileniyor, gelişiyor. Yeni arayüzümüzü beğeneceğinizi umuyor, İnfopik’in bu yeni hali hakkındaki görüşlerinizi bizimle aşağıda paylaşmanızı bekliyoruz. Ayrıca bu süre içerisinde göreceğiniz ufak tefek eksiklikler olursa bunları mazur görmenizi ve bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. 🙂

Sizin Görüşünüz: