Haber, Manşet

İnfopik’te Dönüşüm Devam Ediyor: Yeni Kurumsal Kimlik

Öncelikle söylemeliyim ki 5 Aralık 2011‘den bugüne aktif bir şekilde aktif içerik üretmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde 4. yılımızı geride bırakırken, 4 yılın sonunda İnfopik’in yeni bir kimlikle yoluna devam etmesi gerektiğine karar verdik. Ayrıca bu sadece baştan aşağı bir kurumsal kimlik yenileme süreci değil, komple bir vizyon ortaya koyma süreci bizim için.

İnfopik’te yola çıktığım ilk günden beri yapılmayanı arayan bir yaklaşımla içerik ürettik. Her ne olursa olsun her durumda ziyaretçilerimize fayda sağlayacak ve özgünlükten taviz verilmeyecek içerikler oluşturma politikamızı hep sürdürdük. Bu süreçte birçok blogda yazılarımız maalesef kaynak gösterilmeden, içerik alıntı şartlarına uyulmadan kopyalandı. Özgün ve kaliteli içerik üretmenin bu gibi sonuçlarıyla da baş etme zorunluluğumuz vardı. Tüm bu süreçte ne zaman ki gelişmekte ve farklılaşmada yavaşladığımızı hissettiğimizde ise durup, yeni bir şeyler üretme vaktinin geldiğini hissettik.

Yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığımız projelerle birlikte İnfopik’te bir değişim sürecini başlatmıştık. Bunu ilk olarak geçtiğimiz yıl İnfopik’in Arayüz Tasarımı Yenilendi haberiyle sizle paylaştık. Şimdi ise geçen bu süre sonunda İnfopik’teki yeni değişimlerden sizleri haberdar etmek istedim. Artık sonuna geldiğimiz bu değişim sürecinde sizlere heyecan verici haberlerimiz var.

İnfopik, bilgi temeline kurulmuş bir bakış açısına sahip. Bilgiyi artıran, bilgiyi yükseklere taşıyan ve bunun sonucunda bir gelişim düzeyi yakalamayı ifade eder ve adını buradan alır. Bilginin öğrenilmesini ve ulaşılmasını sağlayan, bunu kolaylaştıran -tıpkı infografik gibi- her şeyi destekler. Bu bağlamda İnfopik için bilgi kaldıracı demek yerinde olacaktır.

Yeni Logo, Yeni İkon: “Baykuş”

Logomuzu kurumsal kimliğimiz çerçevesinde yeniledik. Ayrıca 1-2 hafta içinde duyuracağımız İnfopik Akademi projemiz dahil olmak üzere, diğer projelerimiz de düşünülerek yeni bir marka kimliği ile yolumuza devam ediyoruz. Logomuzda baykuş ikonunu kullandık ve böylece her şeyi gören, bilge baykuş ifadesini vurgulamak istedik. Baykuş için birçok tarihi ve mitolojik olayda bahsedilse de bizim için ifade ettiği anlamı bilgi ve bilgelik üzerinedir.

Loguyu olabildiğince sade, okunur ve dinamik kılmak istedik. Eğlenceli bir yanı olsun isterken aynı zamanda zarafetten ve kurumsallıktan da ödün vermek istemedik. Sonucunda da bence ortaya oldukça iyi bir iş çıktı. Umarım yeni logomuzu beğenirsiniz. Sizin logomuz hakkındaki düşüncelerinizi de oldukça merak ediyoruz doğrusu. 🙂

Yenilediğimiz kurumsal kimliğimiz ile birlikte şimdi artık yeni projelerimizi de sizinle paylaşabiliriz…

Sizin Görüşünüz: