Kişisel Gelişim

Yeni Nesil Akıllı Mentorluk Projesi Mentorink

Üniversite öğrencilerini ve genç profesyonelleri bir araya getiren Mentorink, kişiselleştirilmiş bir birlikte gelişim platformu.

Mentorink, online bir eşleşme ve bilgilendirme süreci sağlayarak hem mentöre hem mentiye maksimum faydayı sağlayan ücretsiz bir network ve gelişim ortamı.

Bu maksimum faydayı şöyle sağlıyor:

Mentorink, başvurunu alır almaz akıllı eşleşme ile geniş Menti havuzu içerisinden Mentor’un profiline, ilgi alanlarına, kişilik testine ve beklentilerine göre en uygun Menti’yi belirler.

İlk Görüşme

Eşleşme gerçekleştikten sonra, hiç zaman kaybetmeden, Mentorink sayfanızdaki Chat penceresinden birbirinize ilk mesajı gönderirsiniz. Buradan yazışarak ilk görüşmenin yerini ve zamanını belirlersiniz.
İlk toplantı Mentor ve Menti için çok önemlidir, çünkü uyuşup uyuşmadığınızı bir de siz test edersiniz. Beklentilerinizi konuşursunuz.
Sonucunda beraber bir karar verirsiniz: “beklentilerimiz uyuştu, 15 haftalık sürece beraber devam etmek istiyoruz” ya da “beklentilerimiz pek uyuşmuyor, yeni bir menti-mentor talep etmek istiyoruz.”

Haftalık Görüşmeler

Mentorink, Mentor-Menti çiftlerinin güçlü yanları ve ilgi alanlarına göre birlikte gelişimi artırmayı amaçlayan akıllı içerik sağlar. Bu içerikler haftalık görüşmelerinizi güçlendirir ve en başarılı mentorluk süreçlerinin 3 ana öğeden oluştuğunu esas alır:
1) hedef planlama,
2) hedefe ulaşmak için gerekli teknik bilgi ve beceriler,
3) hedefe ulaşmak için gerekli sosyal/kişisel gelişim alanları.

Geri Bildirim

Mentorink için senin gelişimin çok önemlidir. Akıllı ölçümleme ile Mentorink, düzenli geribildirim toplar ve çiftlerle bir performans raporu paylaşır. Çiftler bu raporu kullanarak birbirlerine olabildiğince samimi ve gelişime odaklanan geribildirimler verirler.
Böylece Mentor ve Menti birbirine ayna tutar, birbirinin gelişimine katkıda bulunur ve paylaştıkça büyüyen 2’nin gücünden faydalanır.
15 hafta sonunda Mentorink’te mentorluk ve mentilik yaptığınıza dair bir sertifikaya sahip olursunuz. Hem kişisel gelişiminiz hem CV’niz güçlenir. En başarılı çiftler web sitemizde yayınlanır.

Hem zihni soru işaretleriyle dolu öğrenciler için, hem de dünyaya dokunmak isteyen genç profesyoneller için eşsiz bir fırsat olan bu tür mentorluk projeleri, özellikle “Başlamak için en doğru zaman ŞİMDİ’dir” felsefesine inananlara doğrudan katkı sağlıyor.

Sizin Görüşünüz: