Etkinlikler, Sosyal Medya

Sosyal Fayda Zirvesi 2014 İstanbul Buluşması

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun toplandığı BM Haftası kapsamında her yıl New York’ta düzenlenen Küresel Sosyal Fayda Zirvesi‘nin bu yıl 21-22 Eylül tarihlerinde beşincisi gerçekleşti. Birleşmiş Milletler Türkiye Bürosu tarafından düzenlenen zirvede, giderek yükselen sosyal medyanın gücünün, dünyanın kalkınma sorunlarına nasıl çözümler üreteceği tartışılacak.

Türkiye’de ikinci kez düzenlenecek Sosyal Fayda Zirvesi 2014 İstanbul buluşması 23 Ekim‘de İstanbul Ticaret Üniversitesi‘nin katkısıyla gerçekleşecek. Buluşmada Türkiye’nin her yerinden bireyler, teknoloji ve yeni medyanın 2030’a kadar herkes için eşitliği nasıl sağlayabileceği üzerine düşüncelerini paylaşacak.

Sosyal Fayda Zirvesi 2014 İstanbul buluşmasında “Teknoloji, inovasyon ve yeni medya, toplumsal fayda için nasıl kullanılabilir? İlerlemenin önündeki engeller nelerdir? Neler yapılması gerekiyor?” sorularına cevap aranacak.

Twitter’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kamu Politikaları Direktörü Sinead McSweeney ile pek çok önemli kişiye danışmanlık yapmış olan ve küresel sosyal kalkınma kuruluşu ve medya platformu Devex’in Başkanı Raj Kumar’ın da aralarında bulunduğu küresel liderleri bir araya getiren etkinlik 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. İnternette canlı olarak yayınlanacak etkinlik esnasında Türkçe ve İngilizce simultane çeviri yapılacak.

Twitter üzerinden #2030Now ve #2030Şimdi etiketleri ile fikirlerinizi belirtebilir ve tartışmaya siz de dahil olabilirsiniz. Bu etiketlerin seçilmesinin nedeni ise; küresel kalkınma gündemini belirleyen Binyıl Kalkınma Hedefleri’nin 2015 sonunda süresinin doluyor olması. Böylece, yeni bir 15 yıllık küresel kalkınma gündeminin bugünlerde şekillenmeye başladığının haberi veriliyor.

Dünyanın her yerinden insanları tek bir ana fikir etrafında toplayan Sosyal Fayda Zirvesi, daha iyi bir dünya için teknoloji ve yeni medyanın gücünden yararlanmayı hedefliyor. Konferans öncesinde ve konferans boyunca sosyal medya etkin bir biçimde kullanılarak tartışmanın daha geniş kesimlere ulaşması sağlanacaktır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü Konferans Salonu‘nda gerçekleşecek etkinliğe katılmak için biletinizi buradan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

sosyal-fayda-zirvesi

 

Sizin Görüşünüz: